Popis
Nájezdová brzda kompl. AL-KO 251S PLUS 1500-2700 kg – univerzální montáž
náhrada za
AL-KO 251S SM 1500-2700 kg – spodní montáž
AL-KO 251S HM 1500-2700 kg – horní montáž
Tato nájezdová brzda je určena pro univerzální montáž na V oje .
Pro spodní montáž, kdy je brzda k oji šroubovaná ze spodní strany, je nutno dodržet maximální profil oje 100 mm
Brzda je dodávána kompletní včetně tažné kulové spojky AL-KO AK 270 a pojistného lanka.
pro celkovou hmotnost přívěsu: 1500 až 2700 kg
max. povolené svislé zatížení: 120 kg
kombinovatelné s kol. jednotkami: AL-KO typ 1636G, 1637 ,2051 ,2361,3061
| Výrobce: | AL-KO |
|---|---|
| Pro celkovou hmotnost přívěsu min.: | 1500 kg |
| Pro celkovou hmotnost přívěsu max.: | 2700 kg |
| Maximální povolené svislé zatížení: | 120 kg |
| Montovatelné na oj: | „V“ oj |
| Spojovací zařízení: | AK 270 |
| Montáž: | univerzální |
| Servisní číslo AL-KO (ETI): | 807080 |
| AL-KO id: | 1731104 |
Nové provedení nájezdové brzdy AL-KO 251S PLUS
- Brzdu lze montovat oběma způsoby(horní montáž i spodní montáž). Spodní montáž lze použít u ojí s profilem max. 100 mm vysokým.
- Brzda je osazena pákou ruční brzdy s plynopružinovým zásobníkem síly.
- Páka ruční brzdy je celkově nižší, což pomáhá při otevření zadních dveří většiny automobilů
- Bezda má připraveny otvory pro montáž držáku opěrného kolečka (2x otvor pro šroub M10 s roztečí 105 mm).
- Nová pouzdra brzdy zmenšují vůli mezi tažnou trubkou a pouzdrem.
Nastavení dvojramenné páky pro různé typy kolových jednotek:
Brzda je však kompatibilní i s kolovými brzdovými jednotkami AL-KO 1636G, 1637, 2361, 3061 a 3081.
V horním dílu dvojramenné páky jsou připraveny tři otvory s označením převodového poměru.
Přesunutím čepu spodního dílu páky do příslušného otvoru lze brzdu nastavit pro jednotlivé kolové jednotky, viz obrázek a tabulka níže.
Brzdu dodáváme nastavenou pro kolové jednotky 2051.
Tabulka nastavení poměru:
| převodový poměr | kolová jednotka |
| 90:27 | 1636G, 1637, 2051 |
| 90:30 | 2361 |
| 90:33,5 | 3061, 3081 |





