Popis
Nájezdová brzda kompl. AL-KO 161S PLUS 950-1600 kg – universální montáž
náhrada za
AL-KO 161S SM 950-1600 kg – spodní montáž
AL-KO 161S HM 950-1600 kg – horní montáž
| Výrobce: | AL-KO |
|---|---|
| Pro celkovou hmotnost přívěsu min.: | 950 kg |
| Pro celkovou hmotnost přívěsu max.: | 1600 kg |
| Maximální povolené svislé zatížení: | 100 kg |
| Montovatelné na oj: | „V“ oj |
| Spojovací zařízení: | AK 161 |
| Montáž: | Universální |
| Servisní číslo AL-KO (ETI): | 807073 |
| AL-KO no.: | 1251912 / 247661 |
Modernizované provedení nájezdové brzdy AL-KO 161S PLUS.
Brzda je dodávána včetně pojistného lanka a tažné spojky AL-KO AK 161
- Brzdu lze montovat oběma způsoby(horní montáž i spodní montáž). Spodní montáž lze použít u ojí s profilem max. 100 mm vysokým.
- Brzda je osazena pákou ruční brzdy s plynopružinovým zásobníkem síly.
- Páka ruční brzdy je celkově nižší, což pomáhá při otevření zadních dveří většiny automobilů
- Bezda má připraveny otvory pro montáž držáku opěrného kolečka (2x otvor pro šroub M10 s roztečí 105 mm).
- Nová pouzdra brzdy zmenšují vůli mezi tažnou trubkou a pouzdrem.
- Speciální vložka pro upevnění manžety . Díky ní je manžeta vždy správně uchycena, a nedochází k jejímu sklouzávání.
Nastavení dvojramenné páky pro různé typy kolových jednotek:
Brzda je však kompatibilní i s kolovými brzdovými jednotkami AL-KO 1636G, 1637, 2361.
V horním dílu dvojramenné páky jsou připraveny tři otvory s označením převodového poměru.
Přesunutím čepu spodního dílu páky do příslušného otvoru lze brzdu nastavit pro jednotlivé kolové jednotky, viz obrázek a tabulka níže.
Brzdu dodáváme nastavenou pro kolové jednotky 2051.
Tabulka nastavení poměru:
| převodový poměr | kolová jednotka |
| 90:27 | 1636G, 1637, 2051 |
| 90:30 | 2361 |
| 90:33,5 | 3061, 3081 |





